محل تبلیغات شما

شیر فشار شکن فولادی از چندین ویژگی ایمنی برای عملکرد ایمن و روان و همچنین ایمن تشکیل شده است. شیر فشار شکن فولادی یکی از این تجهیزات ایمنی مهم است که تقریباً در تمام سیستم های ماشین آلاتی که با فشارهای بسیار زیاد روبرو هستند مورد استفاده قرار می گیرد. این فشارهای بالا معمولاً از مرزهای از پیش تعیین شده عبور می کنند و فشار بیش از حد ایجاد شده فشار کمی بیش از حداکثر فشار کاری مجاز طراحی شده است.

شیر فشار شکن فولادی که توسط پنوماتیک یا هیدرولیک و حتی گاهی هوا یا الکترونیک کار می کنند. به همین دلیل ، این نوع شیرها با ساخت و کار باید به گونه ای باشد که حتی در صورت خرابی سیستم کنترل ، شیر محافظ باید از فشار بیش از حد سیستم محافظت شود.

 


شیر فشار شکن فولادی چگونه کار می کند؟

شیر فشار شکن فولادی با عمل thRe فنر که با فشار عملیاتی تعیین می شود کار می کند. فشار بازشو فنر را می توان توسط یک پیچ تنظیم کننده که در بالای شیر تسکین دهنده قرار دارد ، تنظیم کرد. فنر برخلاف جهت فشار عمل می کند و بنابراین در هنگام کار عادی ماشین آلات ، کشش فنر اجازه نمی دهد شیر کار کند.

هنگامی که فشار وارد شده روی نشیمن سوپاپ به بیش از حد طبیعی افزایش یابد و با نیروی فنر رو به پایین برابر شود ، شیر فشار شکن فولادی فشار بیش از حد را آزاد می کند تا زمانی که به سطح تعادل برسید.

فشار بالابر سوپاپ می تواند از  8٪ فشار کار برای سیستم خالی باشد ، اما به توصیه های تولید کنندگان بستگی دارد. به محض نرمال شدن فشار سیستم ، فنری که قرار بود با فشار خاصی بلند شود ، در نتیجه کشش فنر ، شیر را می بندد و ماشین آلات یا سیستم عملکرد طبیعی خود را حفظ می کنند.

از نظر ایمنی ، شیرها به گونه ای ساخته می شوند که در هنگام کار سیستم به طور مداوم در شرایط فشار بیش از حد ، یک بالابر کامل داشته باشند تا فشار بیش از حد را آزاد کنند. به این نوع شیرها شیر اطمینان گفته می شود و شیر تسکین دهنده در یک گروه قرار می گیرد.

علاوه بر این ، کدها و استانداردهای ایمنی مختلفی برای کنترل طراحی و کاربرد شیر فشار شکن فولادی نوشته شده است به طوری که حتی پس از خرابی سایر سیستم های ایمنی ، شیر برای جلوگیری از هرگونه فاجعه کار می کند.

ساخت شیر فشار شکن فولادی:

شیر فشار شکن فولادی بخش مهمی از سیستم ایمنی است که در ماشین آلات ادغام شده است. از این رو طراحی آنها با استفاده از مواد با مقاومت سازگار که می توانند در شرایط مختلف مانند درجه حرارت بالا ، جریان هوا ، جریان سیال ، محیط های خورنده و غیره کار کنند ، به ساده ترین شکل ممکن حفظ می شود.

قسمتهای مختلف شیر فشار شکن فولادی در زیر شرح داده شده است:

 

بدنه

بدنه شیر فشار شکن فولادی معمولاً از فولاد ریخته گری تشکیل شده است. این شامل تمام قسمتهایی مانند دوک شیر ، شیر ، فنر ، صندلی و غیره می باشد. باید از مقاومت کافی برخوردار باشد تا در هنگام باز شدن دریچه ها فشار زیادی را تحمل کند تا فشار بیش از حد بدن را آزاد کند.

اتصال ورودی و خروجی

ورودی شیر فشار شکن فولادی به ماشین آلات یا سیستم متصل است و اتصال خروجی آن فقط در صورت وجود سیستم هوا می تواند به جو نزدیک به سیستم باز باشد ، از طریق یک مجرای خارج از موتورخانه به طور معمول برای سیستم بخار عبور می کند یا به ورودی یا اتصال متصل است .

 

دیافراگم

دیافراگم به عنوان یک مهر و موم بین اتصال خروجی ورودی و بدنه سوپاپ عمل می کند به طوری که هنگام کارکرد سوپاپ تسکین دهنده نباید از داخل بدن سوپاپ نشت کند.

برای خرید شیر فشار شکن فولادی اینجا کلیک کنید.

 

 


شرکت کالای صنعت نفت فشار ,شیر ,، ,فولادی ,شکن ,سیستم ,شیر فشار ,شکن فولادی ,فشار شکن ,بیش از ,از حدمنبع

عوامل مهم موثر بر قیمت لوله داربستی:

شیر فشار شکن فولادی و مزایای آن:

شیر چک ولو چیست؟

شیر فشار شکن فولادی

اتصالات استنلس استیل

شیر فشار شکن فولادی و کاربرد آن

فلنج کور فولادی چیست؟

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
زندگی برتر ش لوازم یدکی اصلی گریدر 661 معرفی کالا فروشگاهی وب بلاگ برندکده معرفی انواع فرش ایرانی سایت تفریحی آموزشی ملکا جان بوستان سنگ عبدالله اینجا همه چی هست