محل تبلیغات شما

مقدمه ای برای بررسی شیر چک ولو

شیر چک ولو به طور کلی در خطوط لوله نصب می شوند تا از برگشت جریان جلوگیری شود. شیر چک ولو در اصل یک دریچه یک طرفه است که در آن جریان می تواند به صورت آزاد از یک طرف حرکت کند. چکش آب اغلب با یک نیروی شدید رخ می دهد و به راحتی به خط لوله یا اجزای آن آسیب می رساند.

شیر چک ولو در بسیاری از برنامه های مختلف استفاده می شود. به عنوان مثال ، آنها اغلب برای محافظت از پمپ از جریان برگشتی در قسمت خروجی پمپ قرار می گیرند. پمپ های گریز از مرکز ، رایج ترین نوع پمپ های آب هستند بنابراین شیرهای چک ولو برای نگه داشتن آب در لوله ها ضروری هستند. همچنین شیر چک ولو در سیستم های گرمایش و تهویه هوا بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. سیستم های شیر چک ولو مورد استفاده در ساختمان های بزرگ ، جایی که یک مایع خنک کننده در بسیاری از طبقه ها پمپاژ می شود. شیر چک ولو در اینجا نصب شده است تا مطمئن شوید مبرد خنک کننده به پایین نمی رود.

 

در هنگام انتخاب شیر چک ولو ، مهم است که یک سیستم تجزیه و تحلیل با هزینه کم تهیه کنید. غالباً تمرکز کاهش هزینه و در عین حال کمترین افت فشار ممکن است ، اما هنگام بررسی سوپاپ ها ، ایمنی بالاتر برابر است با افت فشار بالاتر. بنابراین برای اطمینان از اینکه شیر چک ولو به درستی از سیستم محافظت می کند ، باید هر سیستم به صورت جداگانه ارزیابی شود و عواملی مانند خطر چکش آب ، افت فشار قابل قبول و نتیجه اقتصادی از نصب شیر چک ولو با ایمنی بیش از حد بالا استفاده شود.

انواع شیرآلات چک ولو برای کاربردهای آب و فاضلاب وجود دارد. آنها به روش های مختلفی کار می کنند اما به همان هدف خدمت می کنند.

در سیستم پمپاژ ، آب از طریق پمپ از سطح پایین به سطح بالاتر می رود. سیال فقط در هنگام کار پمپ در یک جهت جریان می یابد. هنگامی که پمپ متوقف می شود ، جریان سیال کاهش می یابد تا زمانی که آن نیز متوقف شود. از آنجا که خط لوله کلی در حال افزایش است ، وقتی سیال متوقف می شود ، دوباره به پایین لوله باز می گردد. برای جلوگیری از ورود این جریان مع به داخل پمپ ، چاه یا ورودی ، شیر چک ولو نصب می شود.

در بسیاری از موارد ، سرعت برگشت مایعات دلیلی برای نگرانی نیست و شیر چک ولو استاندارد عملکرد خوبی دارد. با این حال ، در سیستم های پمپ شده ای که امکان بازگشت سریع جریان وجود دارد ، انتخاب شیر چک ولو صحیح بسیار مهم است.

اگر پمپ متوقف شود و جریان رو به جلو و عقب برگردد به سمت پمپ قبل از اینکه شیر چک کاملاً بسته شود ، مع می شود . این سناریو تقریباً بلافاصله می تواند جریان مع را متوقف کند و همین توقف سریع آن است که منجر به چکش آب خط لوله می شود. این می تواند صداهایی با صدای بلند چکش ایجاد کند که نویز دریچه به حالت نشسته در آن وارد نشود بلکه کشش لوله در این شرایط است.

موج فشار حاصل از فشار (افزایش) می تواند به دلیل ایجاد فشارهای خلا ایجاد شود ، آسیب قابل توجهی به سیستم شامل ترک لوله ، ترکیدگی ، کاویتاسیون و انفجار وارد کند. توجه به این نکته ضروری است كه این خرابی ها ناشی از یك فشار زیاد نیست ، بلكه با افزایش مكرر در نهایت باعث خرابی سیستم می شود.

توجه به این نکته ضروری است که برای تأمین سیستم ایمن و بدون دردسر عوامل دیگر لازم است. تعداد ، نوع و اندازه درست شیرها ، زمان بستن و باز شدن دریچه های ایزولاسیون ، دریچه های کنترل جریان و غیره ، همگی برای محافظت از سیستم در برابر فشارها باید در نظر گرفته شوند.

شرکت کالای صنعت نفت با داشتن سال ها تجربه شیر چک ولو را با اطمینان کامل در اختیار شما قرار می دهد.

 

 


شرکت کالای صنعت نفت ، ,چک ,ولو ,شیر ,سیستم ,پمپ ,چک ولو ,شیر چک ,می شود ,است که ,شود ،منبع

عوامل مهم موثر بر قیمت لوله داربستی:

شیر فشار شکن فولادی و مزایای آن:

شیر چک ولو چیست؟

شیر فشار شکن فولادی

اتصالات استنلس استیل

شیر فشار شکن فولادی و کاربرد آن

فلنج کور فولادی چیست؟

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
معرفی کالا فروشگاهی dahato هزینه های درمان فروشگاه اینترنتی خرید آنلاین قطعات لودر کوماتسو هر روز بیا اینجا همه چی هست chapnafis دستگاه خشک کن میوه تور مشهد ارزان